تائید کردن تروریست مصدومان تروریستی تیراندازی

تائید کردن: تروریست مصدومان تروریستی تیراندازی تروریست ها بیمارستان نماینده مجلس حمله تروریستی حادثه تروریستی تروریست های داعش

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت هندوانه ۲ روزه ۲ برابر شد!

قیمت هندوانه در نزدیکی شب یلدا به بیش از ۲۰۰۰ تومان رسیده هست، هر چند که این قیمت کمتر از قیمت مصوب تعیین شده است است ولی جالب اینجاست که این محصول تا دو روز پی

قیمت هندوانه ۲ روزه ۲ برابر شد!

قیمت هندوانه ۲ روزه ۲ برابر شد!

عبارات مهم : بازار

قیمت هندوانه در نزدیکی شب یلدا به بیش از ۲۰۰۰ تومان رسیده هست، هر چند که این قیمت کمتر از قیمت مصوب تعیین شده است است ولی جالب اینجاست که این محصول تا دو روز پیش کمتر از کیلویی هزار تومان فروخته می شد.

به گزارش ایسنا، در فاصله دو روز مانده به شب یلدا، تقاضا به خاص جهت میوه های پر مصرف شب یلدا اوج رفته است.

قیمت هندوانه ۲ روزه ۲ برابر شد!

میوه های شب یلدا بنا بر سلیقه افراد می تواند متفاوت باشد، ولی معمولا چند محصول پای ثابت سفره های شب یلدا هستند که از جمله آن می توان به هندوانه و انار اشاره کرد. لذا جهت جلوگیری از زیاد کردن قیمت میوه و تره بار، بخش شخصی و دولتی قیمت هایی را هماهنگ و به عنوان مصوب این محصولات اعلام کرده اند که بر این اساس جهت هر کیلوگرم هندوانه ممتاز در میادین مرکزی ۲۵۰۰ تومان و جهت انار ممتاز ۸۰۰۰ تومان در نظر گرفته شده است است که با احتساب سود ۳۵ درصدی در خرده فروشی ها، حداکثر قیمت هندوانه ممتاز حدود ۳۳۰۰ تومان و حداکثر انار ممتاز کیلویی ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان جهت مصرف کنندگان هست. همچنین قیمت هر کیلو خرمالو ممتاز حداکثر ۸۷۰۰ تومان جهت مصرف کننده تعیین شده است است.

اما هندوانه که تا دو – سه روز پیش در مغازه های سطح شهر نهایتا کیلویی ۱۰۰۰ تومان فروخته می شد اکنون به بیش از ۲۰۰۰ تومان رسیده هست. همچنین انار مرغوب کیلویی ۸۰۰۰ تومان در میوه فروشی ها عرضه می شود. این در حالی است که انار آبگیری کیلویی ۳۰۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

قیمت هندوانه در نزدیکی شب یلدا به بیش از ۲۰۰۰ تومان رسیده هست، هر چند که این قیمت کمتر از قیمت مصوب تعیین شده است است ولی جالب اینجاست که این محصول تا دو روز پی

اما از دیگر میوه هایی که بعضی خانواده ها در سفره شب یلدا خود قرار می دهند، خرمالو و ازگیل هست. خرمالو زحمت قیمتی از ۲۵۰۰ تا ۶۵۰۰ هزار تومان در بازار میوه دارد و ازگیل کیلویی ۸۰۰۰ تومان فروخته می شود.

در میان سایر اقلام میوه بر اساس آخرین مشاهدات از مغازه های سطح شهر به طور میانگین سیب قرمز کیلویی ۵۰۰۰ هزار تومان، سیب زرد کیلویی ۴۵۰۰ تومان، انگور سیاه کیلویی ۵۰۰۰ تومان، موزه کیلویی ۳۶۰۰ تومان، پرتقال کیلویی ۵۰۰۰ تومان، آناناس کیلویی ۱۴ هزار تومان، بِه کیلویی ۱۲ هزار تومان و خیار کیلویی ۳۰۰۰ تومان فروخته می شود.

با توجه به اینکه معمولا در آستانه شب یلدا بازار میوه با عوض کردن و تحول نسبتا زیادی همراه می شود و بعضی اقلام به شکل غیر معمول زیاد کردن قیمت پیدا می کند، ضرورت توجه و نظارت به بازار بیش از گذشته هست، چراکه بر اساس آخرین اطلاع از بازار جهت هیچ یک از اقلام کمبودی بابت عرضه وجود ندارد و حتی زیاد کردن نسبی تقاضا در یکی – دو روز آینده نیز نباید تاثیر محسوسی روی قیمت ها بگذارد لذا دستگاه ها و نهادهای نظارتی باید بازار را با دقت بیشتری در این ایام رصد کنند.

قیمت هندوانه ۲ روزه ۲ برابر شد!

واژه های کلیدی: بازار | خرمالو | هندوانه | خرده فروشی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs